6172 311 0917
روند صعودی اکثر قیمت های پایه پلیمری


: 71

در حالی که دفتر توسعه صنایع پایین دستی قیمت های پایه محصولات پتروشیمی را اعلام کرده، روند صعودی محسوسی در بین اکثر گروه های پلیمری و شیمیایی به چشم می خورد.

دو اهرم اصلی تعیین قیمت های پایه؛ یعنی نرخ دلار نیمایی و قیمت های جهانی ، محرک رشد قیمت های پایه شده اند، به گونه ای که نسبت به هفته گذشته شتاب قیمت افزایش یافته است.

قیمت مبنای دلار در ۸ تیرماه سال جاری با ۳ هزار و ۶۲ ریال افزایش، نسبت به یکم تیرماه، رشد ۹۳/ ۱ درصدی را تجربه کرده است؛ این روند تاثیر ۲ درصدی خود را بر قیمت های پایه برجای گذاشته است. اهرم رشد ۲ درصدی بهای ارز در سامانه نیما، بر بازار محصولات پتروشیمی اثر عام داشته که تاثیر آن را می توان در دو بازار شیمیایی و پلیمری به وضوح مشاهده کرد. در کنار این فاکتور شاهد افزایش بهای جهانی پلیمرها هستیم؛ آن هم در وضعیتی که قیمت نفت خام رشد فراگیر و بزرگی نداشته است. به عبارت ساده تر، رشد هفته های پیش قیمت نفت به تازگی اثر بنیادی خود را بر بازار پلیمرها برجای گذاشته که خروجی آن را می توان در شتاب رشد قیمت های پایه محصولات پتروشیمی در بورس کالا مشاهده کرد. بیشترین افزایش نرخ های پایه در بازار پلیمرهای بورس کالا به انواع  پی وی سی باز می گردد؛ در روزهای اخیر صنایع مرتبط با تزریق پلاستیک و بازار پلیمری بورس کالا ملتهب ترین دوره تاریخی خود را پشت سر گذاشت. افزایش قیمت پایه محصولات پتروشیمیایی در بورس کالا می تواند برای افزایش انتظاری عرضه ها محرکی به شمار رود که شاید به کاهش فاصله قیمتی بین بورس و بازار منجر شود.

آدرس ارتباطی ما

آدرس: شهرک صنعتی بزرگ شیراز – بلوار کوشش جنوبی – نبش خیابان 119 – شرکت سما پلاست پرشین

تلفن : 07137743898  

فاکس : 07137743146  

همراه :  09173116172 - 09177180267